Hakkımızda

Uludağ Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi,Mimarlık bölümünden 2000 yılında mezun oldum.Aynı yıl Hazır Mimarlık Mühendislik Proje Tasarım İnş. Taah.San.ve Tic. Ltd. Şti. isimli şirketimi kurdum.Bursa’nın,Türkiye sıralamasında,sanayi istihdamı ile önde gelen şehirlerden biri olması nedeniyle ben tercihimi sanayicilerin çözüm ortağı olacak bir mimari şirket olma yönünde kullandım.Etüt ettiğimiz fabrika projeleri sanırım binden fazladır.En az %70 inin ruhsatı ve kullanma izni tarafımızdan alınmıştır.Mesleğe başladığım ilk yıllarda,çizdiğimiz fabrika ve depo binaları,teknik bilgi gerektirmelerinin yanında daha çok firmaların operasyon planlarına göre tasarlandığından iç çözümleri,makine parkları ve doğru sirkülasyon için çevre düzenleme çözümleri çok önemliydi.Dış cepheler ise genellikle hazır prefabrik elemanlarla kapatıldığından,fonksiyonlarını yerine getirmelerinin yanında estetik binalar değillerdi.Ben ise hep estetik tasarımlar yapmak istiyordum.

Yıllar geçti 600 den fazla endüstriyel bina tasarladık,hepsinin kendi ihtiyaçlarını karşılayan idari binalarını çözdük ve sonunda sıra vizyona geldi.Biz idari binalara firmaların imajını algılatan cephe tasarımları yapmaya başladık,başta bunların yapılmasına ikna etmek biraz zor bir süreçti.Bahsettiğimiz cephelerin uzunluklarının 120m. gibi olduğunu düşünürsek!

Sonuç olarak 15 yılda,sanayinin lokomotif sektörleride biraz yer değiştirdi.Firmalar artan yabancı ortaklıklarından dolayı kurumsal imajlarına da daha çok önem vermeye başladılar.Böylelikle tasarım süreçlerimizde bir kademe daha ileri gidebildik.

Görsel olarak akılda kalıcı kurumsal bir dış cepheden, içeriye girdiğimizde bizi nasıl bir ortam karşılayacak?Şimdi sırada idari bina iç dekorasyonları vardı.Bahsettiğimiz alanlar genellikle 1500 m2 lik bir hacmin iç tasarımı olduğundan bunun içinde biraz çaba gerekliydi.
Şuan geldiğimiz nokta ise en iyi bildiğimizi düşündüğümüz endüstriyel stil,üretim alanları,idari binaları,kurumsal cephe tasarımları,iç dekorasyon tasarımları ve uygulamalarına ait hizmetleri vermek.

Hedefim ise arşivime tam olarak bu kapsamda yüzlerce yeni eser eklemek.

Benim tasarımsal gücüm,işime olan saygımdan,işimi çok severek yapmamdan ve yaptığım işe olan inancımdan gelmektedir.Herkesin yapmaktan gerçekten mutluluk ve heyecan duyduğu işi yapmasını dilerim.Aynı benim gibi…

Saygılarımla
Mimar Şeydağ TATLIKAZAN